Entertainment

(Nederlands) Martijn Lindeboom

Leider ist der Eintrag nur auf Niederländisch verfügbar. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Martijn Lindeboom (1971) schrijft al sinds zijn jeugd sciencefiction en fantasy. Zijn eerste boek, De legende van de Zwarte Wolven, verscheen in 2005. In 2015 werd zijn negende boek gepubliceerd: Hoe schrijf je fantasy en sciencefiction? (samen met Debbie van der Zande), een schrijfgids voor beginnende auteurs. Zijn tussenliggende boeken en de ongeveer tachtig gepubliceerde verhalen varieerden van historische fictie, humoristische fantasy en een rechtbankthriller tot sciencefiction, horror, fabels en hedendaagse fictie.

Naast schrijver is Lindeboom Taekwon-Do leraar (6e dan zwarte band, co-hoofdinstructeur van Sung Zang in Groningen), jurist, redacteur (Hebban.nl en de Halloween Horror Verhalen bundel), schrijfdocent (Schrijversacademie) en voorzitter van de Stichting ter bevordering van het fantastische genre.

(Nederlands) Adrian Stone

Leider ist der Eintrag nur auf Niederländisch und Amerikanisches Englisch verfügbar. Der Inhalt wird in der Standard-Sprache dieser Website angezeigt. Sie können einen Link anklicken, um zu einer anderen verfügbaren Sprache zu wechseln.

Adrian Stone is het pseudoniem van Ad van Tiggelen (1958), voorheen senior investment-bankier bij de ING. Stone weet als geen ander religieuze en historische zaken op een spannende manier te verwerken in zijn klassieke fantasy-verhalen.

Stone werd bekend met zijn Duivel-trilogie en Rune-tweeluik, waarvan inmiddels al meer dan 25.000 boeken werden verkocht. Stone werkt momenteel aan de Magycker-trilogie, waarvan het eerste deel, De Klauw, laaiend enthousiast werd ontvangen door pers, boekhandel en lezer.

‘Kom maar op het volgende deel.’
Sandra Gaarthuis, Van der Meulen’s boekhandel, Alkmaar over De Klauw

‘Ik heb deel 1 net uit en baalde dat de vervolgdelen nog niet uit zijn.’
Sherene Ahsmann, Boekhandel Heinen, Den Bosch over De Klauw

(Nederlands) Bataille

Leider ist der Eintrag nur auf Niederländisch und Amerikanisches Englisch verfügbar. Der Inhalt wird in der Standard-Sprache dieser Website angezeigt. Sie können einen Link anklicken, um zu einer anderen verfügbaren Sprache zu wechseln.

Bataille presenteert u: het Wereld Ridder Federatie Toernooi!

Eer! Glorie! Goudstukken! Dat is waar dit toernooi om draait. Dit jaar heeft de Wereld Ridder Federatie de eer zijn vechters te mogen ontvangen op Castlefest. De ridders van divers pluimage zullen tegen elkaar strijden voor eeuwige roem en de – altijd veel te snel verbraste – goudstukken die de winnaar zal ontvangen.

In de arena zullen weergaloze gevechten plaatsvinden waar het goud lonkt en regels meer suggesties zijn. Prijs hen, die de titel van Ridder waardig zijn: eervol strijden, moed tonen en waardigheid uitstralen. Moedig hen aan, die roem en glorie najagen! Gruwel… van hen, die gedreven door hebzucht en wraak zich door niets en niemand laten weerhouden om hun buidel te vullen met goudstukken en de grond rood doen kleuren van het bloed.

(Nederlands) Stichting Draailier en Doedelzak

Leider ist der Eintrag nur auf Niederländisch und Amerikanisches Englisch verfügbar. Der Inhalt wird in der Standard-Sprache dieser Website angezeigt. Sie können einen Link anklicken, um zu einer anderen verfügbaren Sprache zu wechseln.

De instrumentenproeverij

Heb je altijd al draailier of doedelzak willen proberen te spelen? Kom er één uitproberen bij het Koetshuis op Castlefest.

Onder begeleiding van ervaren doedelzak- of draailiermuzikanten kan je bij Stichting Draailier en Doedelzak één van deze instrumenten uitproberen. Speelervaring of muziekkennis is niet vereist, alleen wat enthousiasme en durf.

We hebben geen Schotse of Ierse doedelzakken bij ons, maar de draailieren en doedelzakken zoals deze traditioneel bespeeld worden in bijvoorbeeld Frankrijk, België of Nederland. Misschien herken je ze wel van de schilderijen van de Oude Meesters zoals Jeroen Bosch of Pieter Breughel.

(Nederlands) Alwyn Hamilton

Leider ist der Eintrag nur auf Niederländisch und Amerikanisches Englisch verfügbar. Der Inhalt wird in der Standard-Sprache dieser Website angezeigt. Sie können einen Link anklicken, um zu einer anderen verfügbaren Sprache zu wechseln.

Alwyn Hamilton is in Toronto, Canada, geboren, maar groeide op in Frankrijk. Ze studeerde kunstgeschiedenis in Cambridge. Alwyn spaart graag gebonden boeken, wat niet zo handig is als je vaak verhuist. Ze is zeer actief op social media en onderhoudt intensief contact met haar lezers.

‘Een reuzespannend boek met een vrouwelijk karakter dat niet bang is voor pistolen en wat actie.’
7Days over Rebel in de woestijn

‘Superspannend boek en een aanrader voor de fans van De Hongerspelen en De selectie.’
Girlz over Rebel in de woestijn

(Nederlands) Heeren van Altena

Leider ist der Eintrag nur auf Niederländisch und Amerikanisches Englisch verfügbar. Der Inhalt wird in der Standard-Sprache dieser Website angezeigt. Sie können einen Link anklicken, um zu einer anderen verfügbaren Sprache zu wechseln.

Heeren van Altena is een groep die het vroegere 15e-eeuwse Altena als levende geschiedenis tentoonstellen. Op Castlefest zullen zij behalve de verschillende ambachten die zij uitoefenen zullen zij ook hun krijgskunsten laten zien. Gekleed in het geel met rode zalmen betreden zij elk slagveld als ridders van Altena. Altijd al eens willen weten hoe een harnas werkt? Wat er gegeten werd in de middeleeuwen? Of hoe de dames toch zulke mooie jurken konden maken? Kom gerust langs en ze zullen je graag te woord staan en het demonstreren.

hex

(Nederlands) Thomas Olde Heuvelt

Leider ist der Eintrag nur auf Niederländisch und Amerikanisches Englisch verfügbar. Der Inhalt wird in der Standard-Sprache dieser Website angezeigt. Sie können einen Link anklicken, um zu einer anderen verfügbaren Sprache zu wechseln.

Thomas Olde Heuvelt (1983) won als eerste Nederlander in 2015 de prestigieuze Amerikaanse Hugo Award voor zijn verhaal The Day the World Turned Upside Down (verschenen in de e-bookbundel Gebroken Spiegels als Vis in de fles), én werd genomineerd voor de World Fantasy Award. Met zijn roman HEX (2013) heeft hij inmiddels wereldwijd succes. In 2016 verscheen het boek bij grote uitgeverijen in de VS, Groot-Brittannië, Frankrijk, Brazilië en vele andere landen. Productiemaatschappijen in L.A. werken aan een verfilming en er zijn plannen voor een graphic novel.

Ook Olde Heuvelts korte fictie heeft alleen al in China een publiek van meer dan een miljoen lezers en is ook verschenen in het Engels, Japans, Pools, Italiaans en Roemeens. Hij werkt nu aan zijn nieuwe roman.

‘Briljant en volstrekt origineel.’
Stephen King over HEX

HEX is griezelig, pakkend en origineel.’
George R.R. Martin

guda drum

(Nederlands) GUDA DRUM BY ZEN-PERCUSSION

Leider ist der Eintrag nur auf Niederländisch und Amerikanisches Englisch verfügbar. Der Inhalt wird in der Standard-Sprache dieser Website angezeigt. Sie können einen Link anklicken, um zu einer anderen verfügbaren Sprache zu wechseln.

 The GUDA drum is een hybride van een tongue drum en een handpan. Voor de productie worden dezelfde materialen en technieken gebruikt die door de meeste handpan bouwers gebruikt wordt, staal en aluminium zijn extra opties. Zen Percussion kan ook ontwerpen graveren in de GUDA drum , naast over de 20 eigen ontwerpen bieden ze je ook je eigen (custom) design aan. 

Dankzij elektronica die Zen Percussion kan inbouwen, kan je makkelijk je GUDA versterken met een jack kabel (net zoals een gitaar). Deze opties en nog veel meer zal gepresenteerd worden door Rob van Barschot, officieel Nederlands lid van GUDA drums. Hij speelt GUDA drums solo, maar ook in zijn band ThunderCrow.

Robin Hobb, Castlefest, Fantasy

(Nederlands) Robin Hobb

Leider ist der Eintrag nur auf Niederländisch und Amerikanisches Englisch verfügbar. Der Inhalt wird in der Standard-Sprache dieser Website angezeigt. Sie können einen Link anklicken, um zu einer anderen verfügbaren Sprache zu wechseln.

De Amerikaanse schrijfster Robin Hobb heet in werkelijkheid Megan Lindholm. Na een studie communicatiewetenschappen aan de universiteit van Denver schreef ze onder haar eigen naam een indrukwekkend oeuvre bijeen, van urban tot traditionele en prehistorische fantasy. De erkenning van haar talent kwam pas toen ze onder het pseudoniem Robin Hobb begon te schrijven en het eerste deel van De Boeken van de Zieners – Leerling en Meester – verscheen. Deze trilogie werd vorig jaar door uitgeverij Luitingh-Sijthoff na een lange periode van afwezigheid opnieuw uitgebracht. Nu, meer dan twintig jaar sinds het verschijnen van die oorspronkelijke drie boeken, is Robin Hobb een van de meest succesvolle en oorspronkelijke fantasyschrijvers van de afgelopen eeuw. In het recent verschenen De Boeken van Fitz en de Nar keerde Hobb voor het eerste sinds lange tijd terug naar de wereld van haar meeste geliefde personages, en kwam daar mee een (voorlopig) einde aan het avontuur van FitzChevalric Ziener.

„Elke nieuwe roman van Robin Hobb is er een om te vieren.“ 
George R.R. Martin

keltische tunes, jaco koster, castlefest 2018, doedelzak

(Nederlands) Jaco Koster

Leider ist der Eintrag nur auf Niederländisch und Amerikanisches Englisch verfügbar. Der Inhalt wird in der Standard-Sprache dieser Website angezeigt. Sie können einen Link anklicken, um zu einer anderen verfügbaren Sprache zu wechseln.

Met de Schotse Doedelzak speelt Jaco Koster voor u vele Schotse, Ierse en Keltische tunes. De muziek wisselt sterk; van mooie, ontroerende slow airs, tot aanzwepende jigs en reels. Ook worden er veel vrolijke nummers gespeeld die bekend zullen zijn bij het publiek. De muziek neemt je op reis naar de Schotse Hooglanden en verder. Even komen luisteren is zeker de moeite waard!

magical street art act, castlefest, tan elleil

(Nederlands) Tan Elleil

Leider ist der Eintrag nur auf Niederländisch und Amerikanisches Englisch verfügbar. Der Inhalt wird in der Standard-Sprache dieser Website angezeigt. Sie können einen Link anklicken, um zu einer anderen verfügbaren Sprache zu wechseln.

Wanneer dans en muziek samenkomen,
Herinneringen delend van vergeten dromen,
Wilde wezens en droomachtige karakters zullen
Zichzelf onthullen aan de Mens.
En dan zullen eeuwenoude legendes tot leven komen…

Het is de Bretonse en Keltische verbeeldingskracht, vermengd met een dromerige zelfbedachte wereld waaruit, sinds 2008, Tan Elleil haar inspiratie haalt. Door het poëtisch vermengen van straat kunst (muziek, poppentheater, stelten, dans en vuuracts) met ambachtsschap nodigt de compagnie Tan Elleil je uit om hun unieke en intrigerende wereld te ontdekken.

Hun act wordt altijd begeleid door muziek geïnspireerd door de Keltische en Scandinavische tradities, gecombineerd met wereld muziek. Op deze wijze laat Tan Elleil de fijne lijn tussen droom en realiteit zien.

Weitere informationen folgen in Kürze.